18 sierpnia 2016

Wrotkomania! Czyli jakie wrotki wybrać

Odkąd serial "Soy Luna" zaczął zdobywać rzeszę fanów, na całym świecie zaczęła pojawiać się moda na wrotki! Cóż, nie będę ukrywać, bo i ja nie mając nigdy z owym sprzętem styczności, skusiłam się na ich zakup. O dziwo rodzajów wrotek jest od groma a ich idealne dobranie do naszych potrzeb czasami staje się nie lada wyzwaniem. Tak więc wszystkie plany z naszą wrotkową pasją stają pod znakiem zapytania a w głowie rodzi się coraz to więcej pytań. Od tych sportowych po figurowe czy nawet wrotki do derby. Które będą idealne i jakie należy wybrać? Z pewnością ten post przybliży Wasze przekonania co do zakupu tych jedynych i niepowtarzalnych! Bez zbędnego przedłużania zapraszam wszystkich do rozwinięcia! 




Wrotki do jazdy rekreacyjnej

Te wrotki będą idealne dla osób, które swoją jazdę chcą skupić po mieście, asfaltach czy chodnikach. Najlepiej by owe buty miały obcas, który pomaga w utrzymaniu równowagi, a ich but sięgał ponad kostkę. Kółka do takiej jazdy powinny być duże i miękkie, gdyż właśnie w takich najłatwiej pokonuje się nierówności postawione na drodze wrotkarza. 
Jeśli jednak jesteście głodni szybkiej jazdy, a nie będą to wasze pierwsze wrotki, to ważne aby miały but na wysokości kostki, a kółka mogą zostać zamienione na hybrydowe, które ułatwią nam komfort jazdy jeszcze bardziej.


Wrotki do derby

Derby? Ale co to? Już wyjaśniam. Jest to wyścig dwóch drużyn wrotkarskich po owalnym torze. Takowe wrotki muszą być przede wszystkim bardzo zwrotne, a co za tym idzie, nasz but na obcasie zakończony powyżej kostki jest do takich nieodpowiedni. Bardzo ważna jest też nawierzchnia po której mamy zamiar jeździć. Jeśli jest to tor to kółka powinny być twarde, natomiast jeśli ma być to na zewnątrz kółka miękkie będą idealne. 


Wrotki do skateparku 

Do jazdy na rampach używane są najczęściej buty na obcasie (tu znów chodzi o równowagę), z lekkim a zarazem wytrzymałym plejtem (zdjęcie na górze) oraz twardymi kółkami by móc nabierać większej prędkości. Element, którego nie znajdziemy w innych wrotkach to grind blocki, czyli dodatkowe plastikowe płytki montowane do plejta. Dzięki nim, pole manewru naszych tricków znaczne się powiększa. 

Wrotki artystyczne oraz do tańca figurowego 

Najważniejsze by owe wrotki miały but ponad kostkę, dzięki czemu będą idealnie trzymać naszą stopę, kiedy to my będziemy cieszyć się jazdą artystyczną. Najczęściej takie rodzaje są skórzane. Prócz tego posiadają mocny plejt z jump barem, czyli metalową płytką doczepioną do plejta dla lepszego wzmocnienia. Zdecydowanie najważniejszym elementem są kółka i tutaj najlepiej by były one bardzo twarde, małe z niedużym regulowanym stoperem. Pamiętajmy, że im lżejsze wrotki tym figury i inne rzeczy wychodzą nam łatwiej . 


MACIE JUŻ SWOJE WROTKI? 

KTÓRA DYSCYPLINA NAJBARDZIEJ WAM SIĘ SPODOBAŁA?

6 komentarzy:

  1. Genialny post! Osobiście jeszcze nie posiadam wrotek, ale coraz bardziej się do nich przekonuję, zwłaszcza po tym poście.
    simplyzosia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pytanie o kółka we wrotkach do jazdy artystycznej. Małe, to znaczy o jakiej mniej-więcej średnicy?

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdy zaczęłam oglądać Soy Lunę zakochałam się w tym serialu i w wrotkach, w sumie mam wrotki do jazdy rekreacyjnej ale chciałabym wrotki do tańca figurowego niestety nie mogę nigdzie znaleźć ich ale to są moje pierwsze wrotki i cieszę się, że chociaż mam jakieś <3

    OdpowiedzUsuń
  4. Jazda artystyczna i taniec figurowy

    OdpowiedzUsuń
  5. A do jazdy na skateparku to jak wyglądają wrotki bo zdjecia nie ma:/ ...

    OdpowiedzUsuń
  6. Mi dzisiaj w oko wpadła oferta szkoła jazdy na rolkach w szczecinie i zastanawiam sie nad zapisaniem tam córek. Od dawna mają rolki, ale żadna nie potrafi jeździc. próbowałam je nauczyć, ale to nie jest takie proste niestety. Może w szkole szybciej załapią :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Disney - Our World , Blogger